Barbora Bohušová / about

projects

boba.bohusova@gmail.com

Som grafická dizajnérka, moju prax tvorí najmä kritický dizajn, dizajn výstav a vlastné autorské projekty. Zaujíma ma najmä práca s textom a súčasné podoby komunikácie, ktoré sa vo svojich projektoch snažím analyzovať.

Absolvovala som magisterské štúdium na Katedre vizuálnej komunikácie na VŠVU v ateliéri Priestor (Palo Choma a Marcel Benčík). Semester som strávila tiež v ateliéri Medialab (Ján Šicko) a v Haagu na KABK, katedra Interactive/Media/Design.

Mám rada dizajn, ktorý má názor a presahuje k iným odborom. Verím, že rovnako ako poctivá štruktúra je vo vizuálnej komunikácii dôležitá aj intuícia a náhoda.

Počas štúdia som sa zaoberala najmä vzťahom dizajnovania a tvorby vlastného obsahu, zbieraním dát ako legitímnym dizajnérskym procesom. To vyústilo napríklad do bakalárskej práce, ktorou bol prototyp nového študentského časopisu a do diplomovej práce, v ktorej som skúmala online komunikáciu Igora Matoviča a následne vytvorila vizuálnu mapu jeho facebookového profilu.

Spolu so Šimonom Chovanom som vytvorila vizuálnu identitu programových plagátov Diery do sveta, ktorá sa dostala do finále Národnej ceny za dizajn 2020.

Kontakt
boba.bohusova@gmail.com
+421 915 350 327
instagram: @kuna.lesnaa